fbpx

2021 Junior Fair Model Horse Judging Results

Horse & Pony - Model Horse Show - OF Halter Western Breeds 1st - Kathryn Witzel, Astico Perseverance 1st - Morgan De Jager, Trenton Highlights 2nd - Kalista R Liepert, Mayville FFA 2nd - Paige Conley, Neosho Utopians 2nd - Kaitlynn De Jager, Trenton Highlights Horse [...]

By |2021-08-25T18:17:38-05:00Wednesday, August 25, 2021|4H and FFA|0 Comments

2021 Junior Fair Sheep Judging Results

Sheep - Sheep - Reg Sthdn/Drst EarlySpring Ewe 1st - Maria Meier, Richwood Rangers 1st - Ty Thorson, Columbus FFA Sheep - Sheep - Reg.Hampshire Early Spring Ewe 1st - Faith M Wiechmann, Tri-County Twisters 1st - Ty Thorson, Columbus FFA 2nd - Pyper Merfeld, Cornerstone [...]

By |2021-08-25T18:13:03-05:00Wednesday, August 25, 2021|4H and FFA|0 Comments

2021 Open Class Knitting and Crocheting Judging Results

Knitting & Crocheting - KNITTING - ADULTS SWEATER 1st - Carol White, Fox Lake, WI 2nd - Denise Klubertanz, Sun Prairie, WI 3rd - Georgia Henken, Burnett, WI 4th - Joanne Tyjeski, Beaver Dam, WI Knitting & Crocheting - KNITTING - DRESS, COAT OR SUIT 1st - Georgia Henken, Burnett, WI [...]

By |2021-08-23T20:49:08-05:00Monday, August 23, 2021|County Fair|0 Comments

2021 Open Class Senior Citizens Judging Results

Cultural Arts - SENIOR CULTURAL ARTS - ACRYLICS 1st - Roger Schepp, Beaver Dam, WI 2nd - Beverly Karst, Beaver Dam, WI Knitting & Crocheting - SENIOR KNITTING - AFGHAN 1st - Diane Luedtke, Beaver Dam, WI Knitting & Crocheting - SENIOR KNITTING - ANY OTHER KNITTED ARTICLE 1st [...]

By |2021-08-23T20:47:46-05:00Monday, August 23, 2021|County Fair|0 Comments

2021 Open Class Woodworking Judging Results

Woodworking - SENIOR WOODWORKING - AN ARTICLE FOR USE OUT OF DOOR 1st - Roger Schepp, Beaver Dam, WI Woodworking - SENIOR WOODWORKING - AN ARTICLE FOR USE IN THE HOME 1st - James A Nyswonger, Hartford, WI 2nd - Roger Schepp, Beaver Dam, WI Woodworking - SENIOR WOODWORKING [...]

By |2021-08-23T20:36:06-05:00Monday, August 23, 2021|County Fair|0 Comments

2021 Open Class Home Furnishings Judging Results

Home Furnishings - EMBROIDERY-DONE BY MACHINE - 2 PLACEMATS 1st - Sue Weiss, Beaver Dam, WI Home Furnishings - EMBROIDERY-DONE BY MACHINE - WALL HANGING 1st - Janet Flint, Juneau, WI 2nd - Jean Mersch, Fox Lake, WI Home Furnishings - EMBROIDERY-DONE BY MACHINE - POTHOLDER 1st - Renee [...]

By |2021-08-23T20:34:43-05:00Monday, August 23, 2021|County Fair|0 Comments

2021 Open Class Clothing Judging Results

Clothing - CHILDRENS GARMENTS - GIRLS DRESS,INFANT TO 6X SIZE 1st - Laura Falk, Columbus, WI 2nd - Georgia Henken, Burnett, WI Clothing - CHILDRENS GARMENTS - GIRLS DRESS,7-12 SIZE 1st - Renee Wendlandt, Randolph, WI Clothing - CHILDRENS GARMENTS - GIRLS BLOUSE OR TOP 3rd - Emily Schroeder [...]

By |2021-08-23T20:32:59-05:00Monday, August 23, 2021|County Fair|0 Comments

2021 Open Class Photography Judging Results

Photography - COLORED PRINTS - AMATEUR ONLY - SCENERY 1st - Brittni Marshall, Watertown, WI 2nd - Dennis Stensaas, Burnett, WI 3rd - Jamie L Nosrati, Beaver Dam, WI 4th - Renee Wendlandt, Randolph, WI Photography - COLORED PRINTS - AMATEUR ONLY - FLOWERS 1st - Renee Wendlandt, Randolph, WI 2nd [...]

By |2021-08-23T20:31:20-05:00Monday, August 23, 2021|County Fair|0 Comments
Go to Top